POC Crave Clarity
Varastossa!
POC Crave Clarity
- Kevyt, joustava ja kestävä grilamid-kehys tekee Cravesta ihanteellisen lähes kaikkiin urheilusuorituksiin.
- Täydellinen UV-suoja (UV400)
- Clarity-linssiteknologia
- Kuminen nenätuki ja sankat pysyvät pitävänä myös märkinä
Osta myös
POC Crave Clarity
Crave-aurinkolasit yhdistävät tyylikkään linssimuodon ja laajan näkökentän, tehden niistä täydellisen valinnan kaikenlaiseen pyöräilyyn – maastosta asfalttiin. Suunniteltu erityisesti Tectal- ja Tectal Race -maastopyöräilykypärien kanssa saumattomasti yhteensopivaksi, lasit tarjoavat kevyen, joustavan ja kestävän grilamid-kehyksen sekä kumisen nenätuen, joka pysyy tukevasti paikallaan myös kosteissa olosuhteissa. Tämä tekee laseista monipuoliset ja sopivat kaikkiin urheilullisiin aktiviteetteihin, olipa kyseessä vauhdikas maastolasku tai rento gravel-ajo.
Snap-in-saranat irtoavat kevyesti kaatumistilanteissa, mikä vähentää kehyksen rikkoutumisriskiä ja mahdollistaa nopean palautuksen. Avoin kehys parantaa ilmanvaihtoa ja vähentää linssien huurtumista, kun taas Ri-Pel™-käsittely pitää veden, lian ja pölyn loitolla. Linssit on myös helppo vaihtaa, joten sopiva näkösuoja löytyy aina olosuhteiden mukaan.
Bio-Grilamid-kehys on valmistettu pääosin uusiutuvista materiaaleista, tarjoten samalla keveyttä ja kestävyyttä. Säädettävä nenätuki ja kumiset sankat takaavat mukavan ja turvallisen istuvuuden kaikenkokoisille kasvoille.
Clarity-linssi tuo tarkemman näön ja terävämmän kontrastin, ja UV400-suoja takaa täydellisen suojan haitallisia UVA- ja UVB-säteitä vastaan. Linssit on varustettu myös naarmuuntumisen estolla, joka pitää ne puhtaina ja kirkkaana pitkään.
Pakkaus sisältää pehmeän kuljetuspussin, joka toimii myös linssien puhdistusliinana, joten lasit pysyvät siisteinä ja käyttövalmiina aina reissuun lähdettäessä.
Crave-lasit yhdistävät tyylin, toiminnallisuuden ja kestävyyden – täydellinen valinta kaikille, jotka haluavat selkeän näön, mukavan istuvuuden ja huolettoman käyttökokemuksen kaikissa pyöräilyolosuhteissa.
Tälle tuotteelle ei ole vielä annettu arvosteluita.





