Uusi
  • FOX Flexair Long Sleeve Jersey Black musta pitkähihainen MTB-ajopaita
  • FOX Flexair Long Sleeve Jersey Black musta pitkähihainen MTB-ajopaita
Fox Racing

FOX Flexair LS Jersey Black

Ei arvosteluita | Arvostele tämä tuote / 5

Varastossa!

Hinta: 89,00 8900
Määrä: kpl

FOX Flexair Long Sleeve Jersey Black

FOX Flexair Long Sleeve Jersey Black on kevyt ja erittäin hengittävä pitkähihainen MTB-paita vauhdikkaaseen trail-, enduro- ja downhill-ajoon. Polartec Power Dry -kangas siirtää kosteutta tehokkaasti pois iholta, ja TruDri-teknologia auttaa pitämään olon kuivana myös kovatehoisessa ajossa. 4-suuntaan joustava materiaali tekee paidasta erittäin liikkuvan, joten se toimii erinomaisesti teknisillä poluilla ja aktiivisessa ajossa.

FOX Flexair pitkähihainen MTB-ajopaita

FOX Flexair Long Sleeve Jersey on suunniteltu kuljettajalle, joka haluaa mahdollisimman kevyen, suorituskykyisen ja kilpailuhenkisen ajopaidan. Malli kuuluu Foxin Flexair-sarjaan, jossa painotus on slim-tapered-istuvuudessa, maksimaalisessa liikkuvuudessa ja korkeassa hengittävyydessä. Tämä tekee paidasta erityisen sopivan tekniseen trail-ajoon, enduroon ja downhill-henkiseen käyttöön, jossa vaatteen on pysyttävä huomaamattomana mutta toimittava tehokkaasti koko suorituksen ajan.

Paidan päärakenne hyödyntää Polartec Power Dry -materiaalia, joka on kevyt, hengittävä ja kosteutta siirtävä. Hihoissa käytetty Borgini-kangas lisää hengittävyyttä ja käyttömukavuutta, kun taas 4-way stretch -rakenne ja halkiollinen helma tukevat liikkumista satulassa, nousuissa ja teknisissä laskuissa. Bonded neck opening -kaulusratkaisu vähentää hankausta ja parantaa mukavuutta etenkin pitkillä lenkeillä. Musta väritys tekee paidasta helposti yhdistettävän muihin ajovarusteisiin ja sopii hyvin sekä huomaamattomaan että selkeän tekniseen kokonaisuuteen.

Tekniset tiedot

  • Tuote: FOX Flexair Long Sleeve Jersey
  • Tuotekoodi: 38368
  • Väri: Black
  • Värikoodi mustalle versiolle: 001
  • Pitkähihainen MTB-ajopaita
  • Polartec Power Dry -kangas
  • TruDri-kosteudensiirtoteknologia
  • Kevyt ja hengittävä rakenne
  • Borgini-kangas hihoissa parantaa hengittävyyttä ja mukavuutta
  • 4-suuntaan joustava materiaali
  • Halkiollinen helma liikkuvuuden tueksi
  • Bonded neck opening vähentää hankausta
  • Istuvuus: slim-tapered fit / max stretch
  • Suositeltu käyttö: enduro, trail, downhill racing
  • Materiaali: 89 % polyesteri, 11 % elastaani
Arvostele tämä tuote

Tälle tuotteelle ei ole vielä annettu arvosteluita.